Tootmistehnoloogia

Karkass- ehk raammajad (samuti element- või moodulmajad) on üks kõige lootustandvamaid maamajade ja suvilate ehitamise tehnoloogiaid. Tänapäeval on see maailma üks kõige populaarsemaid vähekorruseliste hoonete ehitamise tehnoloogiaid. See tehnoloogia on peamine vähekorruseliste hoonete tüüp maailma paljudes arenenud riikides: USA, Kanada, Jaapan, Skandinaavia, Soome, Saksamaa, jt.

 

Enamikes riikides ehitatakse riiklike eluaseme programmide raames just karkasspaneelmaju, kuna need on optimaalsed hinna, kvaliteedi, ehitustähtaegade ja kasutusaja poolest.

Karkasspaneelmajade valmistamine on korraldatud nii, et vähekorruselise hoone osad (seinad, vaheseinad, laed, katusepaneelid ja muud elemendid) valmistatakse tehasetingimustes eelnevalt välja töötatud tehnilisele dokumentatsioonile vastavalt.

Raammaja seintel on kihiline struktuur. Aluseks on puitraam hööveldatud saematerjalist, mis on läbinud tehnilise kuivamisprotsessi ja on 12-14% niiskusega. Edasi täidetakse karkass mittesüttiva kivivillast isolatsiooniga. Kasutatav isolatsioon ei vähene mahus ega kaota oma omadusi kogu kasutusaja jooksul. Plaadi piisav tihedus takistab konvektsiooni, sel viisil takistades soojusülekannet takistavad isegi väga külmadel talvedel.

 

Karkassi välisküljele kantakse difusioonmembraan, mis tänu oma unikaalsetele omadustele tagab veeauru difusiooni, kuid takistab niiskuse läbiminekut. Siis kaetakse sein 12 mm paksusega tsement-puitlaastplaadiga (CBP). CBP on keskkonnasõbralik materjal. CBP ei sisalda fenooli, formaldehüüdi ja teisi toksilisi ühendeid. Peamine keemiline sideaine on tsement. Plaate valmistatakse okaspuidu laastudest, portlandtsemendist, mineraalainetest ja veest koosneva vormitud segu pressimise teel. Peale puitkarkassile lisajäikuse andmise, toimivad plaadid ühtlasi kaitsena ilmastikumõjude vastu.

Kliendi soovil paigaldatakse CBP plaadile isolatsioonikiht õhekrohvifassaadide tarvis – mittepõlev PAROC LINIO 20 plaat paksusega 50mm.

 

Karkassi siseküljele pannakse auruisolatsioon, mille ülesandeks on kaitsta soojustusmaterjal, puitraam ja muud kihid niiskuse sattumise ja kondensaadi kogunemise eest, mis moodustub temperatuuri erinevuse tõttu sise- ja välistingimustes.

Lisaks auruisolatsioonile paigaldatakse OSB-3 (10mm) plaat, mis annab karkassile jäikuse diagonaalis.

Külmasildade vältimiseks ja kommunikatsioonide paigaldamiseks on lisatud horisontaalne vöötala (45x45mm pruss) 50mm paksuse horisontaalselt suunatud soojusisolatsiooniga.

Siseviimistlusena kasutatakse niiskuskindlat kipsplaati (GKBI) paksusega 12mm. GKBI paneeli eristab konkurentidest selle vaieldamatud eelised – vastupidavus ja praktilisus, kõrge tuleohutus ja tulekindlus, keskkonnasõbralikkus, bioloogiline stabiilsus ning paljud muud tegurid. GKBI valmistamise tehnoloogia välistab liimide ja vaikude kasutamise koostises, mis tagab parima keskkonnasõbralikkuse ja ohutuse inimeste tervisele.

Plaat GKBI (12mm)

soojusisolatsioon (50mm)

horisontaalne vöötala (pruss 45x45mm)

OSB plaat (10mm)

auruisolatsioon

soojusisolatsioon (150mm)

tehniliselt kuivatatud puitkarkass (45х145mm)

difusioonmembraan

CBP-plaat (12mm)

kivivill (50mm)plaat

Energiatõhusad majad

Finljus spetsialiseerub energiatõhusate hoonete tootmisele kasutades kaasaegset tehnoloogiat, mis eeldab hoonete kokkupanemist valmis elementidest. Ehituselemendid (välisseinad, siseseinad, laed, katusepaneelid, jne) toodetakse tehases. Elemendid viiakse maja paigaldamise asukohta autotranspordi abil ja paigaldatakse valmis vundamendile 1-3 päeva jooksul. Maja elementide valmistamiseks kasutatakse kaasaegseid materjale ja tehnoloogiaid, mis tagab hoonete energiatõhususe. See võimaldab omanikul hoida märkimisväärseid summasid kütte-, kliimaseadmete ja nendega seotud kulude osas.

Meie jaoks tähendab energiatõhusa kodu projekteerimine juhtivate konstruktiivsete ja insenerilahenduste loomist ning rakendamist, mis aitab kaasa kasutuskulude vähendamisele kogu kasutusaja jooksul. Meie ettevõtte poole pöördudes saate hästi läbi mõeldud ja kvaliteetselt teostatud energiatõhusa maja projekteerimise ja ehitamise tööd. Arvestades, et tänapäevael ob energiatõhusus üks põhilisi kvaliteetse eluaseme omadusi, saab sarnane tõhusus olla üheks peamiseks argumendiks Finljus majade müügi korral järelturul.

pilt

FINLJUS OÜ